Untitled 1
  Anasayfa | Başlarken | Biz Kimiz | Farkımız | Programlarımız | Bilgiler / Linkler | Fotoğraf Albümü

Busy Baby
9-14 Ay

Toddler 15-24 Ay

Tender Twos
24-36 Ay

Working Mom`s Day
Cumartesi Programları

  Oyun Grubu Programlarımız...

PLAYTIME PROGRAMLARININ ÖZELLİKLERİ

Birinci amacı sağlıklı ve güvenli koşullarda çocuklara yaşıtlarıyla oynama fırsatı tanımak, sosyalleşme becerilerini arttırmak olan PLAYTIME sosyalleşme ve öğrenme sürecini beraber işlemektedir. Her yaş grubu için dikkatlice hazırlanmış bir eğitim-oyun programı bulunmaktadır. Bu programda çocuğa yeni beceriler ve bilgiler kazandırmak, yeni kavramlar öğretmek, düşünme becerilerini geliştirmek ve motor gelişimlerini desteklemek genel hedeflerdir.

PLAYTIME programlarında öğrenme merkezleri:


Grup Zamanı: Dil gelişimi için çok önemli olan şarkılar, öyküler, küçük sohbetler, parmak oyunları, tekerlemeler aynı zamanda çocukların birbirlerini ve öğretmenlerini tanımaları için fırsattır.

 PLAYTIME Grup

 çocuk müzik

Müzik : Çocuklar sesleri, müziği ve şarkıları çok severler. Ses ve müzik oyuncakları ile ortaya çıkardıkları her yeni ses onlar için müziktir. Bu ses onun başarısıdır. Şarkılar ve müzik onun öğrenme becerisini pekiştirir. PLAYTIME sizlere ORFF müzik ve ritm eğitimi almış öğretmenlerimizin hazırladığı ve uyguladığı müzik ve hareket etkinlikleri sunmaktadır.

çocuk kitap

Okuma zamanı: Kısacık bir öyküyü oturarak ve dikkatini dağıtmadan dinleyebilmek; işte amaçlarımızdan birisi. Bol resimli, yaşlara uygun seçilmiş kitaplar, minderler, çocuğun kitaba rahatça ulaşabileceği raflar


çocuk kitap 

Hayal-drama: Çocuklar oyunlarında yetişkinleri taklit ederek öğrenirler. Mutfak oyuncakları, bebekler, alışveriş oyuncakları, doktor, tamir vs. oyuncakları, kostümler, giysiler ve bolca aksesuar bu köşenin eksilmez malzemeleridir.

çocuk oyunçocuk dramaçocuk drama

Masa-Kavram: Çeşitli kavram oyunları, yapbozlar, el ve göz koordinasyonunu geliştiren oyunlar, renkli pegler, zincirler, boncuklar, takma-çıkarma, sıralama ve şekil-renk çalışmaları...  

kavram oyunçocuk kavramçocuk kavram

Bloklar: Değişik büyüklüklerde ve değişik malzemelerden bloklar, arabalar, küçük insan figürleri, oyuncak evler, hayvanlar, direksiyonlar ve geniş oyun  alanı çocukların yaratıcı yönlerini geliştirmek için çok önemlidir. 

blok oyunçocuk blok oyunblok oyun

Sanat:Çocuklar renklerle, boyalarla yaptıkları resimlerden ve yaşadıkları yeni deneyimden gurur duyarlar. Parmak boyası, sulu boya gibi malzemeler, baskı, kolaj çalışmaları ve daha pek çok çalışma onların becerilerini ve içlerindeki yaratıcılığı açığa çıkaracaktır.  

çocuk sanatçocuk sanatçocuk sanat

Dokunarak öğrenme: Çocuklar dokunarak öğrenirler. Oyun hamuru, köpük, farklı dokuda duyumsal(sensory) oyun malzemeleri özellikle küçük kas gelişiminde önemlidir.  Kuru kalem, pastel, yırtma-kesme çalışmalarını da unutmayın…

çocuk dokunmaçocuk dokunmaçocuk oyun hamuru

Su-kum:Su ve kum oyunları çocukları boş, dolu, batar, batmaz gibi kavramlarla tanıştıracak ve ilk fen deneylerini yapma fırsatı tanıyacaktır. 


çocuk su oyunçocuk kum oyun

Fen: Çeşitli gözlem ve deneyler yaparak çocukların araştırma ve öğrenme isteklerini harekete geçirmeye çalışıyoruz.

çocuk gözlemçocuk deneyçocuk fen

Hareket: Her çeşit ve büyüklükte toplar, sünger jimnastik blokları, itme-çekme oyuncakları, denge oyunları, tırmanma merdiveni. Öğretmenlerimizin hazırladığı hareket programı çocukların büyük kas gelişimini desteklemeye ve eğlenmeye yöneliktir. 

anne çocuk paraşütçocuk hareketçocuk top havuzu

Birlikte paylaşılan bir kahvaltı: Hep beraber masaya oturmak, birşeyler yemek ve küçük bir sohbet. Sanki herseferinde küçük bir parti veriyoruz. Masada ve yardımsız yemek, masadan beraber kalkmak, temizlenmek işte çocuklarımızın başarıları….

çocuk kahvaltıçocuk yemekyiyen çocuklar

Beyin Jimnastiği: Programlarımıza başlarken basit bir kaç beyin jimnastiği hareketi ile hazırlanıyoruz.

beyin jimnastiğiçocuk yoga

Hijyen: İçerde ve dışarda her zaman hijyen. PLAYTIME’da oyuncakların temizliği, sağlamlığı, tuvalet- bez değiştirme, el yıkama yerleri, tuvalet eğitimi tamamlanmışsa uygun bir tuvalet ve bunların temizliğine gereken önem verilmektedir.

© 2007-2010 | PLAYTIME